Bezcenna wygrana z Wartą Zawiercie

Przed meczem mówiło się, że to mecz o przysłowiowe "6 punktów". Tak rzeczywiście było ponieważ oba zespoły dzieliło 3 punkty a zwycięstwo, Górnika pozwoliło na przeskoczenie w tabeli Warty w meczach bezpośrednich. Od początku spotkania to Warta utrzymywała się przy piłce. Górnicy pozwolili na rozgrywanie piłki przez piłkarzy z Zawiercia. Do głosu od czasu do czasu dochodzili również piłkarze z Czeladzi po strzałach Łukasza Wolfa. Najbliżej zdobycia bramki byli goście. Po strzale zza szesnastki, genialną paradą popisał się Dawid Stambuła, który skierował piłkę na poprzeczkę. Po przerwie przez pierwsze parę minut to goście byli przy piłce, a piłkarze Górnika nie potrafili przejąć piłki i bronili się w polu karnym. Pierwszą groźną akcję piłkarze Górnika przeprowadzili w 57 minucie.  Z prawej strony dośrodkowywał Dawid Kapral, a piłkę podaną jak na tacy miał Marcel Gad, który został inestety uprzedzony przez obrońcę Warty. Jednak to nie był koniec tej akcji bo w zamieszaniu w polu karnym, dobrze znalazł się Norbert Bębenek, który z ostrego kąta ze słabszej nogi trafił w słupek. Co się zwlecze to nie uciecze. W 75 minucie po strzale Bębenka z szesnastki piłkę przeciął jeden z zawodników Warty, ale zrobił to tak nieszczęśliwie, że piłka trafiła go w rękę, a sędzia główny wskazał na wapno. Bramkę z rzutu karnego pewnym strzałem zdobył Norbert Bębenek. Do końca meczu goście usiłowali zdobyć bramkę wyrównującą, ale koniec końców im się to nie udało. W doliczonym czasie gry, doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Piłkarze gości domagali się rzutu karnego po rzekomym zagraniu ręką przez Sylwestra Krygera, ale sędzia nie wskazał na wapno tylko zakończył spotkanie.

Górnik Piaski Delta & Global 1:0 (0:0) KP Warta Zawiercie
75' - Norbert Bębenek (karny)

żółte kartki:
38' - Stolarczyk (Górnik)
74' - Żemła (Warta)
90' - Bajor (Warta)
90+' - Papis (Warta)

Górnik: Stambuła - Kapral, Rzymowski, Kryger, Stolarczyk Ł., Wolf, Sierka, Bębenek, Sarzała, Gad (90' Pikuta B.), Jikia (63' Yevtushenko)
Warta: Sitko - Białkowski, Mąka, Adamiecki (75' Papis), Sołtysik, Radosz (87' Marek), Smoliński (83' Skórski), Bartusiak, Kubik, Żemła, Bajor

Powiązana galeria: