Bezcenne zwycięstwo z RKS-em Grodziec

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli wczoraj piłkarze Górnika w derbach powiatu pokonując RKS Grodziec 2:0 (1:0). Od początku meczu inicjatywę przejęli pilkarze z dzielnicy Będzina, a piłkarze Górnika cierpliwie czekali na swoje sytuacje i wypełniali założenia taktyczne trenera. W 23 minucie meczu Dawid Stambuła wybijał piłkę daleko w pole gdzie dostrzegł Łukasza Wolfa. Ten pobiegł z piłką w okolice pola karnego, obrócił się i zagrał do wbiegającego Dawida Kaprala. Dawid bez namyslu oderzył słabszą nogą, a piłka jak zaczarowana minęła bramkarza i wpadła do siatki. Do końca pierwszej połowy swoje sytuacje mięli zarówno piłkarze z Grodźca jak i piłkarze z dzielnicy Czeladzi. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Głównie przy piłce utrzymywali sie piłkarze RKS-u. W 83 minucie mecz na ok. 25 metrze został sfaulowany Maksym Yevtushenko. Do piłki podszedł kapitan Sebastian Sarzała, który pewnym technicznym uderzeniem pokonał bramkarza gości i ustalił wynik spotkania. Radości po końcowym gwizdku nie było końca. Za tydzień w sobotę piłkarze Górnika udadzą się do Bytomia na mecz z Szombierkami, którzy są aktualnym liderem Haiz IV ligi.

Górnik Piaski - RKS Grodziec 2:0 (1:0)
23' - Dawid Kapral (asysta: Łukasz Wolf)
83' - Sebastian Sarzała

Górnik: Stambuła - Kapral, Wilk, Konaszczuk, Stolarczyk Ł., Wolf, Żmuda (56' Mroczek), Sierka (88' Gad), Sarzała (90'+2 Grabowski), Rzymowski, Bębenek (71' Yevtushenko)
Grodziec: Popczyk, Bochenek (62' Domański), Otwinowski, Prokopów, Koch (72' Krzos), Wołczyk, Maciongowski, Baran (52' Garczarczyk), Stanisławski (22' Zalewski), Pryszcz, Waśniewski