Cenne zwycięstwo pod Jasną Górą!!

Ogromną niespodziankę sprawili w niedzielne przedpołudnie piłkarze Górnika Piaski. Skazany na porażkę przed meczem Górnik pokonał faworyzowany zespół rezerw Rakowa Częstochowa 0:2 (0:1). Od początku spotkania w drużynie Rakowa zagrało kilku zawodników z pierwszego zespołu. Praktycznie cały mecz głównie przy piłce utrzymywali się zawodnicy z Częstochowy. W 41 minucie meczu na rajd w pole karne gospodarzy zdecydował się Norbert Bębenek. Norbert został zahaczony w polu kanrym przez jednego z obrońców Rakowa i sędzia Adam Adamus wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł poszkodowany Norbert Bębenek, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Piłkarze Rakowa usiłowali za wszelką cenę zdobyć bramkę, ale za każdym razem ratowali sytuację obrońcy Górnika oraz dobrze dysponowany w tym meczu bramkarz Dawid Stambuła. Pod koniec meczu gopodarze musieli się odkryć w obronie by zdobyć chociaż bramkę wyrównującą. Fakt ten wykorzystał pomocnik Górnika Sebastian Sarzała, który doskonałym podaniem wypuścił na wolne pole Norberta. Ten minął obrońcę w polu karnym i wpakował piłkę tuż przy lewym słupku bramki Rakowa. Chwilę po zdobytej bramce sędzia główny zakończył spotkanie. Następny mecz Górnik Piaski zagra w środę 10.05.2017 r. o godz. 17:30 z Ruchem Radzionków na stadionie przy Mickiewicza w Czeladzi.

Raków: Kos - Zębik, Małolepszy, Duriska(46' Sołowiej), Wojtyra, Kmieć, Obodecki, Siedlik, Mizgała, Sośniak(55' Kurek), Jaworski
Górnik: Stambuła - Jabłoński, Kapral, Stolarczyk, Wilk, Rzymowski, Sierka, Sarzała, Żmuda, Bębenek, Gad
Bramki:
41' - Norbert Bębenek