Do trzech razy sztuka

Nie udało się w meczu z MKS-em Myszków. Nie udało się w meczu z Gwarkiem Ornontowice. Udało się za trzecim razem z rezerwami Piasta Gliwice. W pierwszej połowie to piłkarze Górnika utrzymywali się przy piłce przez większośc czasu, Swoje okazje do zdobycia bramki mieli Saba Jikia oraz Norbert Bębenek, ale w pierwszej połowie piłka nie wpadła do bramki zarówno jednej jak i drugiej drużyny. Po przerwie ten sam scenariusz co w pierwszej połowie. Głównie przy piłce utrzymywali się piłkarze Górnika. Pierwszą bramkę dla Górnika zdobył w 69 minucie kapitan drużyny Sebastian Sarzała, który zdobył bramkę strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Łukasza Wolfa. Na kolejną bramkę nie trzeba było długo czekać. Dwie minuty później bramkę na 2:0 zdobył Dawid Kapral po uderzeniu z granicy pola karnego. Goście z Gliwic po stracie bramki, wzięli się ostro za odrabianie strat. W 85 minucie meczu po ładnej składnej akcji bramkę kontaktową zdobył Aleksander Jagiełło. Do końca meczu piłkarze Piasta nacierali na bramkę Dawida Stambuły, aby zdobyć w tym meczu chociaż punkt. Na szczęście zabrakło gościom czasu na zdobycie bramki i to piłkarze Górnika mogli sie cieszyć z bardzo ważnego zwycięstwa. Następne spotkanie piłkarze Górnika rozegrają na wyjeździe ze Szczakowianką Jaworzno. Już teraz bardzo serdecznie zapraszamy!

Górnik Piaski Delta & Global 2:1 (0:0) Piast II Gliwice
Bramki:
69' - Sebastian Sarzała
71' - Dawid Kapral
85' - Aleksander Jagiełło

Kartki:
82' - Kamil Sierka

Górnik: Stambuła - Kryger, Wilk, Konaszczuk, Wolf, Kapral, Słomski (66' Gad), Bębenek (84' Żmuda), Sarzała, Sierka, Jikia (76' Abe). Trener: Osyra
Piast: Dybowski - Budzik, Rugasević, Buczek, Mójta, Maziarz (75' Chowaniec), Okraszewski, Sulima (70' Winiarczyk), Jagiełło, Borowski, Krakowczyk (90' Kania) Trener: Cholewa

Powiązana galeria: