Wspaniały weekend bez happy endu

To był wspaniały weekend grup młodzieżowych Górnika i seniorów poza małym szczegółem. Ale zacznijmy od początku. W piątek o 18:30 podopieczni Jacka Marca wygrali z Cyklonem Rogoźnik 3:2 w ramach V ligi okręgowej młodzików młodszych. W sobotę rano seniorzy wygrali w ostatnim meczu na własnym stadionie w sezonie 2018/2019 Haiz IV ligi z Gwarkiem Ornontowice 1:0 (0:0). Bramkę na wagę zwycięstwa w 87 minucie meczu zdobył Amadeusz Musiał. Popołudniu w ramach 4 kolejki ekstraligi żaków podopieczni Macieja Rutkowskiego wygrali 4 kolejkę rozgrywaną w Sosnowcu na obiekcie Czarnych. Wyniki były następujące:
Górnik Piaski 1:0 Orzeł Sosnowiec
Górnik Piaski 0:0 Czarni Sosnowiec
Górnik Piaski 1:0 FA Zawiercie
Górnik Piaski 2:0 RKS Grodziec
Górnik Piaski 1:1 Sarmacja Będzin
Dzięki 3 zwycięstwom i 2 remisom młodzi piłkarze Górnika zajmują obecnie 3 miejsce tracąc do lidera zaledwie 7 punktów.
Co okazało się tym szczegółem, który popsół nasze nastroje? W poprzedniej wiadomości przed meczem informowaliśmy co musi się stać aby zespół Górnika mógł myśleć o utrzymaniu IV ligi w Czeladzi. Otóż wszystko było w porządku do 89 minuty meczu w Rudzie Śląskiej. Zespół Slavii w 89 minucie meczu zdobył bramkę dającą zwycięstwo 3:2 nad rezerwami Rakowa. Do przerwy było 0:2. Niestety zwycięstwo Slavii spowodowało, że zespół Górnika znalazł się w strefie spadkowej i po 8 sezonach w IV lidze będzie musiał grać o szczebel niżej. Za tydzień zespół Górnika rozegra swój ostatni mecz na wyjeździe z RKS-em Grodziec. Zespół Górnika będzie jak zwykle grał o zwycięstwo i jak najlepsze miejsce w tabeli bo wciąż nie wiadomo jakie drużyny i ile drużyn spadnie.