Po dobrym meczu przegrywamy ze Śląskiem

To był inauguracyjny mecz sezonu 2018/2019 w Haiz IV lidze śląskiej gr. 1. Każdy kto był na stadionie na "Skałce" nie mógł się doczekać pierwszego gwizdka. Mecz rozpoczął się od razu z okazją dla Górnika, ale piłka nie znalazła drogi do bramki gospodarzy. Parę minut później było już 1:0 dla Śląska. Strzał na bramkę oddał jeden z zawodników Śląska, Rafał Dawid zdołał go jeszcze odbić, ale był bezradny przy dobitce. Do końca pierwszej połowy zarówno piłkarze Śląska jak i Górnika mieli swoje okazje do zdobycia bramki. Najbliższy do zdobycia bramki dla Górnika był Arkadii Herasymov, który po strzale na bramkę nieznacznie się pomylił i piłka przeleciała tuż obok bramki przeciwnika. W 40 minucie padła kolejna bramka dla Śląska i było już 2:0. Pod koniec pierwszej połowy kontuzji prawego kolana doznał Sylwester Kryger. W drugiej części spotkania Górnicy próbowali atakować. Blisko zdobycia bramki był Michał Flaga, ale nie wykorzystał swojej sytuacji. Również blisko zdobycia bramki był ponownie pomocnik z Ukrainy Arkadii, który minimalnie chybił. W 70 minucie padła bramka na 3:0 dla Śląska. W 80 minucie rzut karny dla Górnika wykorzystał kapitan drużyny Sebastian Sarzała, po faulu na Patryku Cepku. Chwilę po zdobyciu bramki, piłkarze Górnika ruszyli do odrabiania strat. Najpierw blisko zdobycia bramki był Dawid Kapral, ale bramkarz Sląska w ostatniej chwili wybił piłkę. Później 100% sytuacji nie wykorzystał Patryk Cepek, którego strzał na bramkę w ostatniej chwili wybił wślizgiem jeden z obrońców gospodarzy. Po tej akcji sędzia Lech Malinowski ( KS Częstochowa) zakończył spotkanie. Po meczu trener Wojciech Osyra podsumował mecz jednym zdaniem: "Po dobrym meczu i niewykorzystanych sytuacjach przegrywamy mecz.". W następnym spotkaniu Górnik Piaski zmierzy się w derbach Zagłębia z Sarmacją Będzin. Mecz w środę 15.08.2018 o godz. 11:00 na stadionie przy ul. Mickiewicza w Czeladzi.

Śląsk Świętochłowice 3:1 (2:0) Górnik Piaski
bramki: 8' A. Lesik, 40' Ściętek, 70' Kaiser - 80' Sarzała
kartki: Wawrzyniak - Dudała

Śląsk: Gambusz - Koniarek, Wawrzyniak, Wagner, Pielot, Kaiser, Hewlik (78' Szubert), Lesik, Ściętek (67' Wasiak), Czapla (78' Kaciuba), Szkucik (60' Łebko) trener: Janusz Kluge
Górnik: Dawid - Kapral, Kryger (45' Pikuta), Wilk, Mroczek, Herasymov, Sarzała, Sierka (62' Cepek), Paździor (75' Grabowski), Flaga (59' Brzozko), Żmuda (69' Dudała) trener: Wojciech Osyra