Fortuna Obora Gospodarze

Adam Wolak

Adam Wolak Drugi trener

02.11.2014

Bez większych nadziei na korzystny rezultat jechaliśmy do Księginic na mecz z Fortuną Obora. Powód? Zaledwie 13-osobowa kadra z trzema zawodnikami wracającymi po kontuzjach. Lista nieobecnych była strasznie długa, a rozpoczynał ją brak trenera Żukowskiego, ponadto nieobecni byli z różnych przyczyn: BielikDrozdowskiKrzepiszNiklewiczStachy, bracia Szydłowscy oraz Waksmundzki.

Pierwsza połowa niedzielnego meczu była bardziej wyrównana i niezmiernie ciekawa dla paru kibiców zgromadzonych wokół boiska. Pierwsze trafienie oglądaliśmy już w 4. minucie, kiedy to kwiatkowiczanie popełnili masę błędów. Najpierw poślizgnął się i nie trafił w piłkę M.Woźniakiewicza, nie zdążył do rywala źle ustawiony T.Machała, a na końcu próbując wybić piłkę z linii bramkowej, nieczysto trafił w nią Niko i ta wturlała się do bramki. Odpowiedź "biało-niebieskich" miała miejsce w 17. minucie. Rzut wolny z około 20 metrów na bramkę zamienił Ł.Żukowski, przy pomocy Zelka, który zasłonił piłkę bramkarzowi Fortuny. 180 sekund później znowu w roli głównej wystąpił "Łuki", który dośrodkował wprost na głowę... obrońcy z Obory, a ten pokonał własnego golkipera. Gdy wydawało się, że na przerwę będziemy schodzić przy najmniejszym możliwym prowadzeniu, ładną bramkę zdobyli gospodarze. Warto zaznaczyć, że po jednej 100% sytuacji nie wykorzystali nasi napastnicy!

Druga część spotkania stała pod znakiem ataków Fortuny i zabójczych kontr Krokusa. Najpierw jednak mieliśmy festiwal nieskuteczności Cieplińskiego P.Woźniakiewicza. Dodatkowo w58. minucie, po bardzo dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego tego drugiego, w futbolówkę nie trafił Ł.Żukowski. W końcu od 63. do 85. minucie mieliśmy popis "Cieplika", który wykorzystywał kolejno podania: MykiNiko P.Woźniakiewiczai z najbliższej odległości umieszczał piłkę w siatce, tym samym zapisując na swoim koncie pierwszego hat-tricka w KK! W pierwszej sytuacji popularny "Gienek"dograł wzdłuż linii z prawej strony, w drugiej "Pikut"dośrodkował na bramkarza, a temu przeszkodził obrońca na czym skorzystał Ciepliński, a przy ostatniej bramce ogromny udział miał Pioś, a także golkiper Fortuny, któremu piłkę wyłuskał "Pióro", dograł do "Guźca", a ten z lewej strony dorzucił do swojego kolegi z ataku.

Zwycięstwo w mocno okrojonym składzie cieszy podwójnie i pokazuję, że kadra Krokusa jest nie tylko długa, ale i równie wyrównana. Oby tak dalej! Nadal bezbłędny jest w roli trenera Wolak. Co ciekawe kwiatkowiczanie pod jego wodzą jeszcze nie stracili choćby punktu, a podobnie, jak w niedzielę "Messi" nie dysponuje zbyt szeroką kadrą.