Autor:

Stal

Utworzono:

04.07.2015

Nareszcie, tak zareagowali kibice Stali Brzeg, po zwycięstwie 2:0 nad Victorią Chróścice w XXIX kolejce Saltex IV ligi. Zwycięstwo to przerwało serię 3 kolejnych remisów naszych zawodników. Wygrana cieszy tym bardziej, iż w tej kolejce przegrała drużyna LZS Piotrówka (1:2 z Chemikiem Kędzierzyn-Koźle).

Stal ponownie wróciła na fotel lidera Saltex IV ligi. Awans „żółto-niebieskich” zależy tylko i wyłącznie od nich samych, nie musimy oglądać się na przeciwników, wystarczy wygrać pozostałe 5 meczów!

Spotkanie z Victorią Chróścice, mimo słabej wiosny tego zespołu, do łatwych nie należało. Nasi zawodnicy chcieli szybko strzelić bramkę i potem kontrolować grę. Niestety w I połowie nic im nie wychodziło. Posiadaliśmy piłkę, rozgrywaliśmy ją między sobą ale nie stwarzaliśmy żadnych groźnych sytuacji. Kto wie jak potoczyłaby się rywalizacja w tym meczu, gdyby nie wyśmienita interwencja (nie pierwszy już raz w ostatnich meczach) Marcina Raczkowskiego. Wybronił on bowiem bardzo trudny strzał z woleja zawodnika gospodarzy. Przy tej akcji nie popisali się obrońcy Stali pozwalając na spokojne przyjęcie piłki rywalowi na 5 metrze.

W przerwie meczu w szatni „żółto-niebieskich” musiało paść kilka mocnych słów, bowiem na II połowę wyszła całkowicie odmieniona drużyna. Nasze ataki w końcu zaczęły zagrażać bramce gospodarzy. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 65 minucie po wrzutce piłki z rzutu rożnego przez Łukasza Szpaka, gola na raty zdobył Dawid Lipiński. Zawodnicy Victorii domagali się odgwizdania faulu na bramkarzu, ale sędzia nie dał się nabrać ( w bramkarza wpadł bowiem zawodnik gospodarzy). W 78 minucie serca kibiców Stali uspokoiły się na dobre, w tej minucie bowiem Stal wygrywała już 2:0. Arkadiusz Synówka dośrodkował w pole karne, piłkę przedłużył jeszcze Michał Sikorski a Mateusz Poważny umieścił ją w siatce gospodarzy. Prowadzenie naszej drużyny mogło być okazalsze ale dobre okazje Arkadiusza Synówki oraz Mateusza Poważnego nie zakończyły się golami.

Wygrana z Victorią Chróścice pozwoliła nam na objęcie prowadzenia w tabeli, przegrała bowiem „naszpikowana” gwiazdami Piotrówka. Stal Brzeg wyprzedza piłkarzy LZS o jeden punkt, dwa oczka traci do naszego zespołu Polonia Głubczyce.

Od soboty najpopularniejszą przyśpiewką wśród naszych kibiców jest „LIDERA MAMY NIKOMU GO NIE ODDAMY” .

Do awansu jeszcze tylko 5 kroków. Pierwszy już w CZWARTEK 28.05.2015 o godz. 18:00. Na Stadionie Miejskim w Brzegu zagramy ze Śląskiem Łubniany. Ten mecz musimy wygrać!!!