Marcin Osmańczyk

Utworzono:

20.05.2019

#NieskuteczneGórniki

Za nami 25 kolejka bytomskiej Klasy B. Czołówka wygrała w sobotę, a nasz PTS grał swój mecz w niedzielę. Jak poszło? Oto krótki opis tego spotkania.

Od początku spotkania naszym zawodnikom jakby "nogi się trzęsły", niedokładne zadania, przeciągnięte dośrodkowania, niecelne strzały i brak spokoju w rozegraniu tylko granie długich niedokładnych podań. Jednak po 10/15 minutach obraz gry się zmienił i zaczęliśmy kontrolować spotkanie. W końcu zdobyliśmy bramkę. Zagranie pomocnika gości w środku boiska rozszyfrował Marcin Osmańczyk, przejął piłkę i zagrał do Mateusza Harazińskiego. Ten w sytuacji sam na sam uderzył a piłka po interwencji bramkarza wpadała do bramki, a sam strzelający dla pewności dobił piłkę do siatki z najbliższej odległości! Prowadzimy 1-0.

Niestety około 30 minuty mieliśmy nie przyjemne zdarzenie. Nasz prawy obrońca Mariusz Żywiołek zderzył się głową z obrońcą Tęczy. Nasz gracz został zmieniony przez Rafała Nowaka, a Tęcza resztę spotkania grała w 10.

Do przerwy próbujemy podwyższyć wynik lecz nieskutecznie. W drugiej połowie bijemy głową w mur.. mnóstwo niewykorzystanych sytuacji. Jednak około 70 minuty niezawodny Adam Osmańczyk po zagraniu wzdłuż bramki z prawego skrzydła podwyższa nasze prowadzenie pakując piłkę do "pustaka". Ruszyliśmy do ataku aby dobić rywali lecz dalej byliśmy nieskuteczni i zamiast prowadzić 3,4 a nawet 6-0 w 85 minucie sędzia wskazuje na wapno po ewidentnym faulu, a zawodnik gości się nie pomylił i zapowiadała się nerwowa końcówka. Ostatecznie wygrywamy 2-1 na własne życzenie męcząc się do samego końca i osłabiona Tęcza skutecznie się broniła i sprawiła nam wiele trudu.

Meldujemy się na 3 miejscu i w najbliższą sobotę zagramy z depczącym nam po piętach Orłem Bobrowniki. Zapraszamy do Bobrownik zaczynamy punkt 17;00!
Skład; Borkowski - Żywiołek (Nowak), Sierek, Kwiatkowski, Bednarz - Skrzypiec, Kłaczka - Zieliński (Czodrowski), Osmańczyk Adam (Lobaczow), Osmańczyk Marcin [c] (Werenc) - Haraziński (Siedlarczyk)
Rezerwa: Obwiosło [b], Osadców