Czarni Rokiki Gospodarze

Janusz Cygan Trener

Wojtek Nowak

08.11.2014

W ostatniej serii gier rundy jesiennej LOJS, Czarni Rokitki nie dali szans przyjezdnym z pobliskiego Chocianowa.

Trener Cygan miał do dyspozycji wszystkich swoich zawodników oprócz kontuzjowanego Przemka Migały, Podziewskiego - który ze względu na rzadko spotykana chłonność wiedzy chodzi do szkołynawet w weekendy oraz Krystiana Dydyka - świeżo upieczonego ojca chrzestnego.

Obie drużyny wyszły na boisko nieco ospałe, w związku z czym widzowie najczęściej oglądali faule i wyrzuty z autów. Niewinny faul w bocznym sektorze boiska skończył siędla gości utratąbramki. Węglewski dośrodkowuje na pierwszy słupek, nikt nie przechwytuje piłki, która bezkarnie kozłuje po polu karnym, aż dopadł do niej zamykający akcjęNowak, który musiał jedynie dostawić stopę i umieścić piłkę w siatce.
Do czasu, aż gospodarze podwyższyli rezultat spotkania, zdołali całkowicie zdominować przyjezdnych. Czarnistwarzali sobie bardzo dużo sytuacji w bocznych strefach boiska, dzięki dobrej dyspozycji Sieronia i Liśkewicza, drugi gol padł po szybkiej kontrze po rzucie rożnymdla gości. Piłka wybita z pola bramkowego, Kozak posyła długa piłkę na wysuniętego Bekacza, ten ogrywa jedynego obrońce stali i pędzina bramkę, wydawać by sięmogło, że Paweł bez problemu ogra bramkarza, ale ten przeczytał jego zamiary i próba minięcia golkippera Chocianowa... stworzyła okazje dla Liśkiewicza, który skierował między słupki piłkę odbitą przez interweniującego bramkarza.
Kilka minut później goście mięli wyśmienita okazje na złapanie kontaktu, ale fachową interwencja popisał sięMigała. W 35 minuciegospodarze przeprowadzili podręcznikowa akcje. Na prawym skrzydle Sieroń daje popis swoich umiejętności i obsłużył Kozaka świetnym dośrodkowaniem, Eryk nie chciał byćmu dłużnym i efektownie wykończył podanie strzałem z powietrza. Kanonadęw pierwszejpołowie zakończył Węglewski, który przećwiczonym strzałem z około 25 metrówumieścił piłkę przy słupku.

Druga połowa stała pod znakiem niepodważalnej dominacji Czarnych. Zaraz po wznowieniu gry Bernat ogrywa przeciwnika wi narożniku pola karnego i podciągnął piłkę pod końcowąlinie, podniósł głowęi wyłożył futbolówkęna strzał Węglewskiemu, który nie miał problemu ze zdobyciem gola.
Kolejna bramka to dzieło Ratajczyka i Liśkiewicza. Kamil posyła krótkie prostopadłe podanie do obiegającego go Maćka, a ten zdobywa bramkę strzałem "z partyzanta/kazimierza/czuba", piłka przeleciała pod pachą bramkarza.
Ostatnie trafienie padło w dość kuriozalnych okolicznościach.Nowak wznawia grę z autu, dalekim wyrzutem stworzył okazję Bekaczowi, który tylko dyskretnie przepchnął obrońcę i subtelną przerzutką pokonał golkipera Stali.
Na tym festiwal strzelania goli sięzakończył, tak samo jak i cała runda jesienna. Szkoda, bo Czarni ewidentnie byli na fali wznoszącej.

Po 8 meczach, podopieczni Janusza Cygana uplasowali się na drugim miejscu z 19 punktami i 5 straty do lidera - Miedzi Legnica. Z niecierpliwością czekamy na spotkania rewanżowe!