Górnik przegrał mecz z liderem w 11 minut

Niestety po raz kolejny Górnicy musieli uznać wyższość piłkarzy z Bytomia. W pierwszej połowie dominacja piłkarzy Szombierek nie ulega wątpliwosci. Przez praktycznie całą pierwszą połowę usiłwali strzelić bramkę, ale piłkarze Górnika mądrze się bronili. Najbliżej strzelenia bramki byli piłkarze Szombierek, kiedy to po zamieszaniu w polu karnym jeden z piłkarzy trafił piłką w poprzeczkę. Początek drugiej połowy wyglądał tak samo jak pierwsza. Głównie przy piłce utrzymywali się piłkarze Szombierek.  W 54 minucie z prawej strony wrzut z autu wykonał jeden z pikarzy Szombierek. W polu karnym przejął jeden z piłkarzy i wbiegł pod koniec linii końcowej. Niestety nie zdążył go powstrzymać Łukasz Stolarczyk, a piłkarz Szombierek podał do Mateusza Majsnera, który z najbliższej odległości pokonał Dawida Stambułę i wpakował piłkę do siatki. W 64 minucie bramkę na 2:0 zdobył Damian Mielnik, po podaniu z okolic pola karnego na prawą stronę, gdzie nie pilnowany Damian strzelił po długim rogu bramki i skierował piłkę do siatki. Zaraz po rozpoczęciu gry ogromny błąd popełnił Jakub Konaszczuk, który w ubiegłym sezonie grał w Szombierkach. Kuba chciał zagrac piłke do Dawida Stambuły, ale zrobił to za słabo,a  piłke przejął jeden z piłkarzy Szombierek. Chcący ratować sytuację Stambuła, niestety sfaulował piłkarza Szombierek,a sędzia wskazał na wapno. Za ten faul Dawid Stambuła został napomniany żółtą kartką. Bramkę na 3:0 z rzutu karnego zdobył zdobywca pierwszej bramki Mateusz Majsner. Po tej bramce piłkarze Górnika usiłowali chociaż zdobyć bramkę honorową. Najbliżej tego była akcja Bębenek - Jikia w 93 minucie meczu. W pole karne z prawej strony wbiegł Norbert Bebenek, zagrał do nie pilnowanego Saby Jikia. Saba zamiast uderzyć na bramkę, zdecydował się na jeszcze jeden zwód. Jak się później okazało o jeden zwód za dużo bo zawodnik gospodarzy wyciągnął nogę do piłki, a Saba wywrócił się domagając się rzutu karnego. Sędzia Marcin Bielawski niewzruszony pokazał żółtą kartkę Sabie za próbe wymuszenia rzutu karnego. Po tej sytuacji sędzia zakończył mecz.

Szombierki Bytom - Górnik Piaski 3:0 (0:0)
54' - Mateusz Majsner
64' - Damian Mielnik