Koniec przygody z Pucharem Polski

W sobotnie popołudnie Górnik Piaski Delta & Global zmierzył się w Półfinale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Sosnowiec z Wartą Zawiercie. Na początku spotkania zarówno Górnik i Warta próbowały narzucić swój styl gry. Piłkarze Górnika mądrze się bronili i uniemożliwiali na skuteczne ataki druzyny gości. Niestety w 28 minucie meczu piłkarze Górnika popełnili błąd podczas rzutu rożnego. Po przerwie gra się bardzo zaostrzyła zarówno jedna jak i druga drużyna otrzymała sporo żółtych kartek. W 80 minucie meczu czerwoną kartką został ukarany Kamil Sierka za agresywne kopnięcie przeciwika. Do końca piłkarze Górnika usiłowali zdobyć bramkę wyrównującą, ale w doliczonym czasie gry piłkarze Warty zdobyli bramkę na 2:0 po kontrataku i przelobowaniu wychodzącego Dawida Stambuły. Nie udało się w tym roku Górnikowi dotrzeć do finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Sosnowiec. Może za rok się uda. W drugim półfinale RKS Grodziec pokonał Tęczę Błędów 2:1. Zatem w finale zagra Warta Zawiercie z RKS-em Grodziec.

Górnik Piaski Delta & Global 0:2 (0:1) Warta Zawiercie

Górnik: Stambuła - Kapral, Stolarczyk (80' Wolf), Kryger, Mroczek, Sierka, Sarzała, Rzymowski, Pikuta, Flaga (70' Żmuda), Jikia