Porażka na inaugurację rundy wiosennej

Górnik piaski przegrał z Ruchem Radzionków 0:1 Jedyną bramkę w meczu zdobył w 40 minucie Robert Wojsyk. Mecz odbył się przy słonecznej lecz chłodnej pogodzie. Na stadion przy Mickiewicza przyjechało sporo kibiców gości. Od samego początku było widać, że piłkarze Górnika chcieli trafić jakąś bramkę. Mieli do tego wiele sytuacji, ale nie potrafili udokumentować tego bramką. Mecz walki po jednej i drugiej stronie. Podsumowując przebieg spotkania, był on raczej remisowy, jednak to goście potrafili przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę.

Parę słów o meczu przekazał nam trener Radosław Orłowski:
Brakło troszkę szczęścia żeby przynajmniej 1 punkt został na Piaskach. Trudno ocenić ten mecz po kątem przygotowania. To Ruch miał prowadzić grę a my grać z kontry a życie pokazało, że był to dość otwarty mecz. Szkoda, że nie zdobyliśmy bramki ale mieliśmy za małą siłę rażenia.

Górnik Piaski – Ruch Radzionków 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 – Wojsyk (40' )
Górnik: Stambuła – Gad, Sierka (84' Krzywda), Strojek, Mroczek, Wilk, Świerczyński, Tomczyk (71' Baran), Kozieł, April (61' Kapral), Pieniążek
Ruch: Kucharski – Trzcionka, Banaś, Buchcik, Dyr (54' Czubala), Zając (82' Cepek), Dziewulski, Foszmańczyk (67' Tutaj), Bąk, Rocki (90' Sadowski), Wojsyk