Runda wiosenna rozpoczęta - na pierwszy ogień Ruch Radzionków

Już dzisiaj zawodnicy Górnika Piaski rozpoczną zmagania w rundzie wiosennej sezonu 2015/2016 IV ligi gr. śląskiej I. Pierwszym rywalem będzie bardzo dobra drużyna Ruchu Radzionków, która zgromadziła jak dotąd 29 punktów i jest jednym z kandydatów do awansu do III ligi. W poprzednim sezonie Górnicy ulegli "Cidrom" 3:0 zarówno na Piaskach jak i w Radzionkowie. W poprzedniej rundzie Górnicy musieli przełknąć gorycz porażki ulegając piłkarzom Ruchu, aż 5:0. Mecz pomiędzy Górnikiem Piaski, a Ruchem Radzionków odbędzie się 19.03.2016 r. o godz. 15:00 na stadionie przy Mickiewicza w Czeladzi - Piaskach. Sędzią dzisiejszych zawodów będzie Pan Przemysław Ślizak z KS Bielsko - Biała. Zapytaliśmy trenera Radosława Orłowskiego aby podsumował cały okres przygotowawczy.

Jak Pan ocenia przygotowania do rundy rewanżowej? Czy pozyskanie piłkarze wkomponowali się w styl gry Górnika?

Przygotowania były bardzo szarpane. Miałem swoje cele transferowe, które chciałem pozyskać już w styczniu, aby zespół scalał, ale niestety kilka czynników zweryfikowało drastycznie moje plany jak budżet klubu, niepoważni testowani zawodnicy, czy brak własnej bazy treningowej co przy ciągle zmieniającej się pogodzie komplikowało nam plany. Również obowiązki zawodowe i szkolne zrobiły swoje, ale są to piłkarze amatorzy, więc trzeba się z tym pogodzić. Nowi piłkarze, którzy się u nas pojawili cały czas aklimatyzują się w zespole i jak to w życiu raz jest lepie,j a raz gorzej. Liczę, że ustabilizują swoją formę w kwietniu na najważniejsze mecze tej rundy.

Po wynikach ostatnich sparingów można zauważyć że drużyna w niektórych meczach nie potrafiła znaleźć swojego rytmu. Co jest tego przyczyną?

Sparingi mają swoje prawa. Raz gramy na dużym zmęczeniu raz w innym ustawieniu szukając rozwiązań. Szukaliśmy w tych sparingach zbudowania stylu gry czyli prowadzenia gry do przodu i budowania dyscypliny w ustawieniu w defensywie. Zmartwiły mnie sparingi gdzie nie strzelaliśmy bramek jak z Grodźcem, Piotrówką czy Niwami mając naprawdę dobre okazje.

Jak podsumowałby Pan całą pracę  jaką wykonano przez okres przygotowawczy na treningach?​

Tak jak powiedziałem przygotowania były lekko niestabilne. Nowi piłkarze dołączyli w połowie przygotowań w lutym, a kilku testowanych okazało się, że jest bardzo niepoważnych szukając kto da 50 zł więcej.

Dzisiaj czeka nas trudny rywal. Jakie cele opatrzył Pan na jutrzejsze spotkanie i na całą najbliższą rundę?

Znamy wartość Ruchu i wiemy jak z nimi zagrać żeby osiągnąć sukces. Zawsze gram i grałem o zwycięstwo i w naszej drużynie nie może być zawodnika, który myśli inaczej. Znamy słabsze punkty rywala i postaramy się wykorzystać ich słabość mając na uwadze naszą koncentrację w grze i pełne zaangażowanie w walce o wynik.
Cel na rundę jest prosty - utrzymać IV ligę. Wiemy, że prawdopodobnie aż 5 drużyn może być zagrożonych spadkiem patrząc na II ligę (Nadwiślan, Polonia B. i ROW) dlatego to nie będzie łatwe zadanie. Nasz terminarz też na początku jest dość trudny co pokazał początek rundy jesiennej. Nie zamierzamy jednak przyglądać się na przeciwnika na boisku.

Górnik Piaski - Ruch Radzionków, ul. Mickiewicza Czeladź - Piaski, 19.03.2016 r. godz. 15:00

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!