Przegrana ze Śląskiem Świętochłowice

We wtorkowe majowe przedpołudnie na stadionie przy Mickiewicza w Czeladzi, piłkarze Górnika rywalizowali o ligowe punkty ze Śląskiem Świętochłowice. Niestety mecz nie rozpoczął się korzystnie dla Górników. W 18 minucie błąd w obronie wykorzystał jeden z piłkarzy Śląska, który zagrał do niepilnowanego Mateusza Kaisera, który wpakował piłkę do siatki. Piłkarze Górnika próbowali wyrównać stan, ale dobra obrona gości nie pozwalała na skuteczne ataki Górnika. W drugiej połowie od samego początku do natarcia ruszyli piłkarze Górnika. Najbliżej zdobycia bramki był Sebastian Sarzała. Po rzucie wolnym najwyżej w pol karnym wyskoczył kapitan Górnika, który skierował piłke w kierunku bramki. Bramkarz gości lekko musnął palcami piłkę i skierował ją na słupek bramki. Była to najlepsza okazja do zdobycia bramki. W 74 minucie meczu bramkę samobójczą zdobył głową kapitan Górnika. Po dośrodkowaniu w pole karne piłka nieszczęśliwie odbiła się od głowy Sebastiana i wpadła do bramki Dawida Stambuły. Chwilę później kolejną brmakę dla Śląska zdobył Dawid Kaciuba po nieporozumieniu w polu karnym Górnika. Te 2 bramki w odstępie 2 minut kompletnie podcięły skrzydła piłkarzom Górnika. Jeszcze do końca usiłowali zdobyć bramki, ale zabrakło czasu.
W następnym meczu piłkarze Górnika zmierzą się w arcyważnym meczu ze Spartą Lubliniec. Już teraz bardzo serdecznie zapraszamy na wyjazd do Lublińca.

Górnik Piaski Delta & Global 0:3 (0:1) Śląsk Świętochłowice
18' - Mateusz Kaiser
74' - Sebastian Sarzała (samobójcza)
76' - Dawid Kaciuba