Wszystkie drogi prowadzą na Piaski

Dawid Stambuła bramkarz Górnika Piaski mówi o zimowym okresie przygotowawczym , atmosferze w szatni , założeniach sztabu szkoleniowego i współpracy z Wojciechem Osyrą .

"........ prostota tkwi w szczegółach , to co jest najprostsze jest najbardziej skuteczne......"- Dawid Stambuła. Zapraszamy do lektury .

B.N: Dawid, jesteśmy już w połowie okresu przygotowawczego do rundy wiosennej , co możesz powiedzieć o przygotowaniach i jak one przebiegają .

D.S: Treningi wyglądają bardzo fajnie , profesjonalnie, widać że trener Osyra ma wszystko zaplanowane. Trenujemy trzy razy w tygodniu- boisko , siłownia, trening dynamiczny na hali. Przygotowania przebiegają bez problemu. Na szczęście bez żadnych kontuzji czego sobie życzymy by tak zostało do końca przygotowań. Ciężko jest, ale nikt nie powiedział, że zimą będzie łatwo. Bardzo fajnie to wszystko wygląda. Rozegraliśmy już kilka sparingów. Zespół realizuje założenia trenera. Tak naprawdę gry kontrolne nie odzwierciedlają ligi, ale to co trener nam przekazuje wierzymy, że przyniosą sukces w rozgrywkach ligowych co spowoduje, że będziemy do szatni wchodzić po meczu zmęczeni , ale uśmiechnięci. Jeszcze chce powiedzieć, że atmosfera w szatni jest super co dodatkowo motywuje nas do ciężkiej pracy .

B.N: Przygotowania przygotowaniami ,ale trzeba mieć kim grać . Wielu zawodników mogło opuścić nasz klub a jednak zostali . Jak myślisz Dawid , czym jest to spowodowane, że do dziś wszyscy zostali na Piaskach ??

D.S: Powiem to z pełnym przekonaniem, że to że do dziś wszyscy zawodnicy zostali i jeszcze kilku testujemy to jest tylko i wyłącznie zasługa trenera Wojciecha Osyry. Trener nam powiedział jasno,
że jeżeli ma ktoś odejść to tylko do ligi wyższej byśmy mogli się rozwijać, a nie grać w ligach niższych. Było kilka zapytań o zawodników Górnika, ale wszyscy którzy byli na testach doszli do wniosku,
że "Wszystkie drogi prowadzą na Piaski". Mega się cieszę, że będziemy ze wszystkimi reprezentować godnie barwy K.S Górnik Piaski. A co najbardziej mnie cieszy, że jeszcze rozbudujemy najprawdopodobniej kadrę i na każdej pozycji będzie rywalizacja po 2-3 zawodników. Progres na treningach jest , zawodnicy są , rywalizacja jest , ja już nie mogę się doczekać 17 marca kiedy zacznie się liga.

B.N: Latem kilku zawodników którzy znaleźli się w szerokiej kadrze K.S Górnik Piaski na sezon 2017/2018 zostało wypożyczonych do niższych lig by się ogrywali i byli gotowi przyjść teraz i rywalizować o miejsce w składzie Wojciecha Osyry . Myślisz że takie rozwiązanie Dyrektora Sportowego Bogdana Pikuty jest dobrym rozwiązaniem ??

D.S: Tak to jest według mnie super. Każdy taki młody zawodnik, który zostaje wypożyczony robi wszystko by później znaleźć uznanie u trenera i grać w IV lidze. Pamiętam że sam Dyrektor Sportowy powiedział, że wypożycza po to kilku młodych zawodników do innych zespołów , by zimą mogli przyjść i być dla nas wzmocnieniem, a nie że władze klubu musiałyby szukać wzmocnień na rynku transferowym.

B.N: Pytanie o trenera Wojciecha Osyrę. Czy przekaz trenera jest tak prosty , czy trener używa czegoś jeszcze ? Bo to co widzę na treningach i na meczach kontrolnych jest czymś niesamowitym .

D.S: Tak, prostota tkwi w szczegółach. To co jest najprostsze jest najbardziej skuteczne, dlatego to co mamy realizujemy na treningach. Więcej nie chce zdradzać, a efekty będzie można zobaczyć już na pierwszym meczu rundy wiosennej. Wierzę mocno w to, że na wiosnę nazwa K.S Górnik Piaski będzie w górnej części tabeli.

B.N Czego życzyć Dawidowi Stambule podczas okresu przygotowawczego i na rundę wiosenną??

D.S: Przede wszystkim zdrowia , jak będzie zdrowie to będzie wszystko .