Pechowa porażka z lidrem

W początkowej fazie gry zarówno Gwarek jak i Górnik mieli swoje okazje do zdobycia bramek. W 11 minucie meczu boisko musiał opuścić snajper Górnika, Norbert Bębenek, który nabawił się urazu już w meczu z Ruchem Radzionków a w sobotnim meczu tylko go pogłębił. W 22 minucie meczu z powodu urazu kostki boisko musiał również opuścić pomocnik Marcel Gad. Gwarek z minuty na minutę powiększał swoją przewagę w meczu. Tuż przed przerwą bramkę głową zdobył Dawid Hewlik. Po przerwie bramkę na dwa do zera po stałym fragmencie gry zdobył również głową Adam Dzido. Pod koniec meczu Górnik miał szansę zdobyć bramkę kontaktową, ale obrońcy Gwarka wczas zorientowali się w sytuacji i wybili piłkę z pola karnego. Po tej akcji sędzia zakończył spotkanie. Następne spotkanie Górnik Piaski rozegra w środę 17.05.2017 r. o godz. 17:00 Rywalem będzie zespół rezerw Piasta Gliwice. Mecz odbędzie się na stadionie przy Mickiewicza w Czeladzi.

Gwarek: Wiśniewski - Śliwa, Dzido, Curyło, Cymerys, Timochina, Kuliński, Hewlik (79' Pstuś), Sikora (68' Wawrzyńczok), Szombierski (56' Górka), Urbainczyk (74' Makowski)

Górnik: Stambuła, Rzymowski, Kapral, Mroczek, Wilk, Sierka, Sarzała, Żmuda, Gad (22' Gołębiowski), Pikuta, Bębenek (11' Stolarczyk)